Kol vartotojai ruošiasi pradėti apsipirkimo procesą ir sudarinėja dovanų sąrašą, verslas turi sutelkti dėmesį į savo klientų sąrašą ir efektyviai jį panaudoti šventinio laikotarpio e - marketingo kampanijoms.  Atsižvelgiant į tai, kad klientai jau yra nusiteikę  daug laiko skirti šventinio laikotarpio pirkimams, juos sudominti gali būti lengviau nei paprastai. El. laiškai tampa priemone, kuri greitai atpažįstama ir skatina imtis aktyvių veiksmų šventinio laikotarpio pirkimo metu.

Kada?

Šventiniu laikotarpiu vartotojai gauna daugiau informacijos nei paprastai. Taigi į klausimą kada geriausias laikas siųsti naujienlaiškį galite geriausiai atsakyti tik Jūs patys. Jei padarėte namų darbus - atlikote analizę, išsiaiškinote kada geriausias laikas siųsti naujienlaiškį, atsižvelgėte į praėjusių metų klaidas, įvertinote rinkos poreikius - drąsiai laukite teigiamų rezultatų. Aktuali ir orginaliai pateikta  informaciją leis padidinti naujienlaiškių skaitymo skaičių.

Kas?

1. Specialūs pasiūlymai ir kuponai

Nesvarbu ar tai nuolaida, dovanėlė, nemokamas pristatymas ar speciali pakuotė, pasiūlymas, visa to rezultatas = puiki vartotojo nuotaika. Vartotojai šiuo laikotarpiu "atakuojami"  pasiūlymų, akcijų gausa: išsiskirkite iš minios su informacija, pasiūlydami jiems pasitikėjimą, naudą, tiksliai tai ko jie ieško. Tai vienintelis laikas  metuose kai naudodami naujienlaiškius ir socialinius tinklus pagardintus akcijomis, nuolaidomis, papildomomis paslaugomis arba tiesiog gera emocija, galite užsiauginti vartotojus pirkimui.

2. Sumažintos kainos

Dauguma įmonių šventiniu laikotarpiu sumažintas kainas įspraudžia į laiko rėmus -  "užsisakykite iki gruodžio 24 d."; "akcijos pabaiga - naujųjų metų išvakarės". Tai efektyviausias būdas atverti duris apsipirkimo maratonui. Sukurdami skubėjimo emociją laimėsite tik tada, jei galėsite garantuoti profesonalų ir operatyvų siūlomų papildomų sąlygų išpildymą. Nepamirškite: ne tik akcijos galiojimo laikas, bet ir naujienlaiškio turinys, orginalumas, kitaip sakant, visuma, žaidžia šiame šventiniame pirkimo - pardavimo procese. Atminkite, kad naujienlaiškio tema, jos orginalumas, išskirtinumas, aktualumas  didina naujienlaiškio atidarymo tikimybę.

Kaip?

1. Garantuokite tai ką siūlote

Siūlydami akcijas, nuolaidas, papildomas paslaugas nepamirškite, kad visa tai ką prižadėsite - turėsite įgyvendinti. Jei planuojate klientams suteikti nemokamą pristatymą, būkite 199%  tikri, kad šventinio laikotarpio siuntinių gausa nesutrukdys Jūsų planų. Nepamirškite, kad šventinio laikotarpio teikiamomis galimybėmis norite pasinaudoti ne tik Jūs. Tik viena neapgalvota detalė Jūsų marketingo kompaniją gali apversti "aukšyn kojomis".

2. Pasiekite "judantį taikinį"

Mobiliųjų telefonų revoliucija žengia į priekį  neatsigręždama atgal be jokių sustojimo ženklų. Naujos galimybės ir atnaujinimai siūlomi greičiau, nei reguojama į pasikeitimus. Kodėl tuo nepasinaudoti naujienlaiškių siuntėjams? Šiuo metu daugiau nei pusę naujienlaiškių perskaitoma mobilių technologijų pagalba, todėl mobiliesiems telefonams  pritaikytas dizainas yra svarbesnis bei bet kada prieš tai. Taigi, naujienlaiškiai turi būti lengvai skaitomi per mobiliuosius įrenginius. Vertinat iš praktinės pusės, šventiniu laikotarpiu klientai juda dažniau nei paprastai, taigi tampa "judančiais taikiniais": pasiekite  juos  kur jie bebūtų!

3. Socialiniai tinklai tegu dirba už Jus

Verslas šiuo laikotarpiu turi būti ypatingai aktyvus socialiniuose tinkluose: Facebook, Tvitter veskite diskusijas su klientais, apdovanokite lojaliausius klientus, atsakyte į klausymus  ir pan. Vartotojai leidžiasi į dovanų paieškos labirintus, jie pasitiki Jumis, nes pažįsta Jus. Tai puikus laikas įsijungti Jums, kad jiems klajonės sutrumpėtų: laikas pateikti jiems informaciją, kurios jie ieško. Ne tik verslas daro namų darbus planuojantis šventinio laikotarpio kompanijas. Vartotojai taip pat nesnaudžia: aktyviai reguokite į jų komentarus, diskutuokite, būkite kaip niekad aktyvūs socialiniuose tinkluose.

Gerai atlikti namų darbai Jums leis optimizuoti šventines el. marketingo kompanijas!

Parengė Irena

Atgal į blogą