Ar savo el. paštu verta dalintis?

Dauguma el. marketingo autorių pripažįsta, kad el. pašto sistema kartu su socialine tinklais (facebook, twitter ir pan.) gali būti labai efektyvus įrankis. Žinoma, tik jei tai padaryta gerai.

Galima išskirti 3 būdus kuriais naujienlaiškių siuntimo paslauga ir socialinės reklama sukuria naudą Jums:

  • Socialinė įtrauktis”: paprašyte el. naujienlaiškių prenumeratorių Jus stebėti (sekti) socialiniuose tinkluose. Kitaip sakant atsiviliokite juos į savo socialinius tinklus;
  • Socialinės dalybos”: paprašykite el. naujienlaiškių prenumeriatorių pasidalinti naujienlaiškio turiniu socialiniuose tinkluose;
  • Socialinė reklama”: priverskite socialinius tinklus dirbti Jums. Tai gali tapti  reklamos įrankiu Jūsų naujienlaiškiui.

Jei norite, kad socialiniai tinklai dirbtų Jums, būtų naujoji “kolegė”, Jums tereikia į naujienlaiškį įtraukti “man patinka”/ "Like us",  "sekti mus" / "follow us", “Noriu tapti nariu”/ "like to join" su nuorodomis į Jūsų socialinius tinklus. Socialiniai tinklai suteikia Jums puikią galimybę pristatyti save ir pasiekti, kad Jus mėgtų ir sektų Jūsų naujienas.

Dauguma el. marketingo specialistų kuria įvairias reklamos strategijas, kurių pagrindinis įrankis yra socialiniai tinklai ir reklama juose. Kodėl? Nes šiandienai tai veikia!

Taigi, dauguma tiekėjų, kūrėjų “kovoja” dėl “patikimo”, “pasidalinimo” socialiniuose tinkluose. Tai ne tik žinimumo didinimas, bet ir pardavimo, tiekimo, marketingo strategijų įgyveninimas.

Kodėl Jūsų el. laiškas sukuria naudą, o kaimyno ne?

Visi laiškai turi potencialą būti naudingais. Kurdami laiškus, kuriuose prašysite pasidalinti informacija, atsižvelgite į sekančius aspektus ir sėkmė bus garantuota:

  • Kodėl? Kodėl aš turėčiau dalintis? Kokią aš gausiu iš to naudą? Kokią iš to naudą gaus kiti su kuriais aš pasidalinsiu šia informacija? Naujienlaiškių prenumeratoriai į šiuos klausimus turi rasti atsakymą akimirksniu - Jūs turite jį sufleruoti paslapčia.

  • Greitai ir lengvai! Jei naujienlaiškio prenumeratoriams reikės sugaišti daug laiko spaudžiant keletą mygtuką siekiant “pasidalinti” - tai neveiks. Tai turi būti greiti ir paprasti žingsniai – idealiu atveju tik viena piktograma.

  • Tai elementaru: Jei norite, kad naujienlaiškių prenumeratoriais norėtų “dalintis” informacija, būkite tikri, kad jie mato, žino visas “dalijimosi” galimybes. Jei jiems reikės patiems gilintis ir ieškoti informacijos apie “dalinimosi” proceso galimybes – tai neveiks!

  • Viskas ar dalis? Suteikite galimybę naujienlaiškių prenumeratoriams pasidalinti visu laišku (tokiu, kokį jie gauna). Kartais naudinga dalintis turinio dalimi, nuoroda, straipsniu, santrauka. Tačiau dažnai labai naudinga pasidalinti visu laišku, o ne tik jos dalimi. Taigi, naudokite dalį ar visumą atsižvelgami į dalinimosi tikslus.

Puiki (prarasta) socialinio dalinimosi galimybė

Paimprovizuokime: Savaitgalį į Jūsų el. paštą įkrenta naujienlaiškis iš žinomo ir labai populiaraus žurnalo su antrašte - “Pasidalink malonumu skaitydamas žurnalą”. Kaip jau žinome įtikinanti antraštė labai svarbus momentas el. marketingo procese.  Iš kart prisimenu, kad jų naujienas aš seku jau keletą metų ir kas kart jie moka mane sudominti. Perskaičius, kad už dalybas aš gausiu nuolaidą kitai prenumeratai - nudžiungu. Mano draugų ratas labai platus – tiksliai žinau ką galiu sudominti šia puikia naujiena.

Tačiau čia turėjau sustoti, nes susidūriau su problema: aš neturėjau ir man nebuvo pasiūlyta galimybė “pasidalinti” visu el. laišku greitai ir paprastai per socialinius tinklus.

Žinoma, aš visada turiu galimybę persiųsti šį laišką keletui savo draugų: galėčiau nukopijuoti nuorodą, URL adresą į tuos socialinius tinklus kuriuose aš esu (Facebook; Twitter ar Google+ ir t.t.), bet tai užima nemažai laiko ir pareikalauja mano dėmesio.

Ši improvizacija yra puikus pavyzdys kaip pats naujienlaiškis gali būti kaip atskira dalis puiki informacija, bet ja aš negalėjau lengvai dalintis socialiniuose tinkluose. Vis dar stebitės kodėl naujienlaiškių prenumeratoriai neseka Jūsų socialiniuose tinkluose? Ar Jūs viską padarėte iš savo pusės, kad dalinimosi procesas būtų jiems elementarus, paprastas, neilgai trunkantis?

Parengė Irena

Atgal į blogą