1. Niekada nepirkite gavėjų sąrašų ar duomenų bazių

Ar kada nors susigundėte galimybe nebrangiai akimirksniu padidinti savo potencialių klientų sąrašą milijonu laiškų gavėjų?

Perkamos duomenų bazės - tai tiksinčios bombos, laukiančios galimybės sugadinti Jūsų, kaip siuntėjo, reputaciją. El. pašto ir serverių paslaugų tiekėjai turi aibę priemonių nustatyti nepageidaujamus laiškus ir juos blokuoti. Geriausiu atveju jūsų pranešimai gali atsidurti šiukšlių kataloguose. Blogiau - būsite identifikuojami kaip piktybiniai siuntėjai ir visi jūsų laiškai bus blokuojami.

Jei Jūs vis dar perkate ir naudojate nepatikimas gavėjų duomenų bazes, nustokite nedelsiant!

Elektroninių naujienlaiškių kūrimas ir siuntimas skirtas palaikyti ryšius su esamaisiais klientais bei interesantais.

Patarimas vienintelis - rinkite gavėjų duomenis legaliais būdais. Vienas efektyviausių – nemokama naujienlaiškių prenumerata Jūsų tinklapyje. Tokį įrankį Jums įdiegs įmonė, teikianti naujienlaiškių siuntimo paslaugas. Taip pat galite siųsti naujienlaiškius savo klientams, su kuriais jau turite užmezgę ryšius. Priimtini bei efektyvūs yra ir kiti metodai - rinkti gavėjus įvairių žaidimų ir akcijų metu, naudotis socialiniais tinklais ir t.t.

2. Rašykite apgalvotai

SPAM filtrai analizuoja laiško turinį. Nėra jokių stebuklingų burtažodžių galinčių padidinti laiškų praeinamumą. Nenaudokite tokių žodžių, kaip: akcija, nemokama, pirk dabar ir t.t. Laiškus rašykite taip, kad jie neatrodytų kaip reklaminiai, o būtų tarsi neįkyri žinutė draugui.

Taip pat:

 • Talpinkite nuorodas tik į patikimus ir teigiamą reputaciją turinčius tinklapius;
 • Nepersistenkite su naujienlaiškio dydžiu (laiškas neturėtų viršyti 50 kb.);
 • Išlaikykite proporcijas tarp teksto ir nuotraukų laiške - t.y. laiškas neturi būti sudarytas vien iš paveiksliukų ir kelių eilučių teksto.
 • Naudokite unikalias nuotraukas arba tokias, kurios nėra smarkiai paplitusios internete.

3. Pirkite paslaugas tik iš patikimo el.pašto siuntimo paslaugų tiekėjo.

El. marketingo teikėjai yra vertinami pagal IP adresų ir klientų domenų reputaciją.

Neatsakingi naujienlaiškių siuntimo teikėjai naudoja prastos reputacijos IP adresus ir dauguma jų siunčiamų laiškų patenka į SPAM katalogą. Galiausiai juos blokuoja Gmail, Yahoo Mail, Hotmail ir kiti vieši el. pašto paslaugų teikėjai.

Teikėjai, kurie siunčia tik patikimus laiškus ir šalina "spamerius" iš savo sistemos turi geresnę reputaciją. Jų siunčiami naujienlaiškiai sėkmingai pasiekia gavėjų inbox`us.

4. Identifikuokite siunčiamus laiškus

Siunčiant masines el. naujienlaiškių kampanijas visi laiškai privalo būti autentifikuojami SPF ir DKIM metodais. SPF raktas identifikuoja el. marketingo paslaugų teikėją, o DKIM - jūsų "from" adresą. Šie autentikacijos metodai - viena iš svarbiausių šiuolaikinių el. pašto kampanijų priemonė.

5. "From" adresas yra raktas

Email dėžutės labiausiai vertina jūsų "From" adresą. Ypač Yahoo Mail ir Gmail. Jie stebi skirtumus tarp siunčiamų laiškų iš skirtingų adresų, pvz. pardavimai@jusudomenas.lt vs. naujienlaiskis@jusudomenas.lt. Be to "From" adresas yra pirmas dalykas ką pamato jūsų laiško gavėjas.

 • Nenaudokite viešų el. adresų galūnių, t.y. adresų su galūnėmis @gmail.com, @yahoo.com ir pan. Jūsų kampanija siunčiama per kitus serverius, nei originalūs laiškai (pvz.  gmail) dėl to jūsų laiškai nebus autentifikuojami daugumoje pašto sistemų. Rezultatas - jūsų laiškai spam kataloge ir sugadinta reputacija.
 • Stenkitės nekeisti el. Pašto adresų, kurie siunčia nuolatinius laiškus pastoviems gavėjams.
 • Venkite neaiškių el. paštų pavadinimų, pvz.: 1338sdsd8@jusudomenas.lt.
 • Naudokite aiškius ir patikimus siuntėjų laukų pavadinimus: kontaktai@, naujienlaiskis@, pardavimai@, pagalba@.
 • Reputacija - labai svarbu. Siųskite laiškus žmonėms, kurie juos užsisakė ir siųskite tik svarbią informaciją. Greitai pajusite, jog laiškai sėkmingai pasiekia gavėjus.
 • DKIM filtras autentifikuoja jūsų "from" adresą - paprašykite savo paslaugų teikėjo autentifikuoti siunčiamus laiškus šiuo metodu.

6. Laiško tema (subject) apibendrina jūsų turinį

Laiško tema - tai pirmas dalykas ką perskaito jūsų gavėjas (žinoma po "from" adreso). Laiško tema neturi "parduoti". Ji skirta trumpai apibendrinti tai, kas yra jūsų laiške. Labai trumpai. Maks. 5 - 6 žodžiai. Jokių "pirk dabar", "akcija" ir pan.

7. Venkite nešvarių triukų

Tai kas buvo veiksminga 1997 metais neveikia dabar. Sukčiaujantys siuntėjai baudžiami skaudžiausiai. Keletas nepatartinų sukčiavimo pavyzdžių:

 • Atsitiktinių simbolių naudojimas vietoje raidžių, temos eilutėje arba turinyje bandant apgauti filtrus. Pvz. nemok@m@s pr!zas.
 • Apgaulingos laiškų temos. Laiško tema pradedama "Re:" arba "Fwd:", suteikiama jau įvykusio pokalbio iliuzija.
 • Bandymas nuslėpti tekstinę informaciją patalpinant ją paveikslėlyje.

8. Prašykite įtraukti save į kontaktus

Kai siunčiate laišką naujam naujienlaiškių prenumeratoriui, paprašykite jo įtraukti Jūsų el.pašto adresą į savo kontaktų sąrašą. Kai gavėjas įtrauks Jus į savo kontaktus, jūsų laiškai visada pasiek jo inbox`ą. Tai vienas efektyviausių, bet retai naudojamų būdų sėkmingai pasiekti gavėjus.

9. El. laiško turinio kūrimas

Jūsų elektroninio pašto kampanijoje gali būti rizikingų elementų, kurie gali kenkti Jūsų pranešimų pralaidumui. Trumpas sąrašas kurį privalote patikrint prieš paspausdami mygtuką "siųsti":

 • Nepiktnaudžiaukite žodžiais susijusiais su pardavimais. Per dažnai naudojami žodžiai gali užstrigti SPAM filtruose. Rizikingi žodžiai yra: "prizas", "nemokamai", "premija", "pirkti", "parduoti ","pasiūlymas" ir pan. Ypač į tai atkreipkite dėmesį kai ruošiate el. marketingo kampaniją anglų kalba.
 • Pakanka vieno šauktuko sakinyje. Nešaukite ant savo gavėjų (pvz., "Pirk mano knygą dabar!!!!!!!!!!!!!!").
 • Jokių šauktukų laiško temoje. Rimtai. Ar jūs rašydami laišką savo draugui laiško temą nurodote su šauktuku?
 • Nenaudokite žodžių parašytų DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS. Pakanka išryškinto vieno žodžio ar žodžių junginio sakinyje. Niekada nerašykite viso sakinio didžiosiomis raidėmis.
 • Laiško temoje nė vienas žodis turi būti nenurodytas didžiosiomis raidėmis.

10. Stebėkite laiškų pralaidumą

Norėdami nemokamai ir lengvai stebėti savo laiškų praeinamumą susikurkite keletą skirtingų pašto dėžučių, kurias gavėjai naudoja dažniausiai. Tokias kaip Gmail, Yahoo Mail, AOL ir Hotmail.

Sukurkite bent po 5 el. pašto dėžutes ir įtraukite jas į gavėjų sąrašą. Kiekvieną kartą išsiuntę naujienlaiškius patikrinkite šias pašto dėžutes ir sužinokite ar laiškai jas pasiekė sėkmingai.

Jei pastebėjote, jog pralaidumas yra prastas, patikrinkite ar laikotės visų mūsų išvardintų patarimų. Jei laiškų siuntimas išlieka toks pat nesėkmingas, pasikonsultuokite su savo elektroninio pašto marketingo specialistu.

Santrauka

Yra dvi auksinės taisyklės elektroninio pašto pasaulyje:

 • Jokie pašto paslaugų tiekėjai negali užtikrinti problemų iškilusių su nupirkta el. laiškų duombaze.
 • Net ir patys gražiausi ir teisingiausi naujienlaiškiai negali išgelbėti nuo patekimo į SPAM katalogą.

Naudokitės aukščiau išvardintais patarimais ir drąsiai kurkite naujienlaiškius naudodamiesi Sendinn.lt.

Parengė Pranas

Atgal į blogą