Ars Technika marketingo specialistas užduota retorinį klausimą: "Visa tai atrodo gražiai, bet ar tai nėra "veidrodinis" pagerinimas?". Specialisto nuomone, galbūt naudą pajus vartotojai, bet ne el. marketingo specialistai. Problema yra ta (kaip Google pažymi savo blog'e), kad nuotraukos dabar įkraunamos iš Google serverių greičiau negu siuntėjų serverių.

Kaip rašo Ars Technika marketingo specialistas: "El. pašto marketingo dalyviams nebebus suteikta galimybė gauti visą informaciją iš vaizdų - jie matys vieną užklausimą iš Google, kuris tada bus naudojamas tam, kad  išsiųsti paveiksliukas visiems Gmail vartotojams. Jeigu Jūs paspausite ant nuorodos marketingistai neturės duomenų, kad laiškas buvo perskaitytas.  Kol tai bus įrodyta el.marketingo specialistų, Google per tą laiką gilinsis į el. pašto sistemą kaip pakeisti laiško turinį.".

Tuo tarpu Google atstovas spaudai pažymėjo, kad  buvo suprasta ne visiškai teisingai. Jis pažymėjo, kad el. marketingo specialistai ir toliau turės galimybę per paveikslėlius sekti laiškų atidarimo rodiklius. Jie taipogi iškėlė prielaidą, kad duomenys dabar bus dar tikslesni, nes laiškų atidarymo rodikliai skaičiuos naudotojus, kurie skaito laišką, o ne įkelia paveikslėlius.  Tai nėra daugiau stebima nei duomenų IP adresai. Taigi tai rodo, kad stegiamasi labiau apsaugoti duomenų privatumą bei el. marketingas nepaliekamas nuošalyje.

Saugojamų paveikslėlių naudojimas yra puiki idėja Gmail, bet tai turi potencialą sukelti netvarką laiškų atidarymo reitingų stebėjimui. Gmail pranešime sakoma, kad paveiksliukų saugojimas leidžia jiems saugiai įjungti paveiksliukus pagal nutylėjimą. Paveiksliukų saugojimas dar labiau sumažina galimybes stebėti pasikartojančius laiškų atidarymus, bet šių paveiksėlių įjungimas reiškia, kad mes turėsime tikslesnius duomenis, kai stebėsime atidarymo rodiklį (unikalių vartotojų). Tai turėtų vykti tokiu būdu, bent jau teoriškai.

Parengė Irena

Atgal į blogą