Atlikti tarptautiniai tyrimai rodo, kad  naujienlaiškio pavadinime nurodyti žodžiai "turinys", "politika", "pasiūlymas", "premijos", "nauda" yra penki žodžiai, kurie didina naujienlaiškio atidarymo rodiklį, o žodžiai - "pirmadienis",  "penktadienis", "dvigubas", "kiekvienas" blogiausi žodžiai naujienlaiškio pavadinime, todėl venkite jų. Atliktas tyrimas taip pat parodė, kad tinkami simboliai ir emocija įtakoja naujienlaiškio atidarymo rodiklius.

Tinkami ir netinkami žodžiai:

Žodis "turinys" yra tinkamiausias siekiant padidinti naujienlaiško atidarymo rodiklį. Mano nuomone, tai labai miglota sąvoka, kuri neparodo nieko konkretaus. Tačiau vartojai vertina ir labai teigiamai reaguoja į šį žodį, todėl verta į jį atkreipti dėmesį.

Žodis  "politika"  sukuria teigiamą emociją, nes tai rodo, kad naujienlaiškyje bus pateikiama svarbi informacija ( pvz. Gyvybės draudimo politikos pasikeitimai).

Analizuojant žodžius, kurie neigiamai veikia naujienlaiškio atidarymo rodiklį, reikia paminėti, kad savaitės dienos, ypatingai pirmoji ir paskutinioji darbo savaitės diena,  "pirmadienis" ir  "penktadienis", sukelia neigiamą emociją. Tokį naujienlaiškių  skaitytojų elgesį nesunkiai galima paaiškinti: pirmadienis - sunkiausia diena po savaitgalio, darbiniai reikalai nukeliami į antradienį; penktadienis - nesinori skaityti jokių rimtų naujienlaiškių (išimtis taikoma su pramogomis susijusiems naujienlaiškiams).

Tinkamiausi žodžiai pagal sektorius:

Pažvelgus į skirtingų žodžių nurodytų naujienlaiškio pavadinime poveikį pastebima, kad  pvz. finansų sektoriuje žodžiai "politika", "nauda", "premija"  sukelia geriausią emociją.

Kalbant apie turizmo sektorių išryškėjo idomios sąsajos: "atostogos" naujienlaiškio pavadinime neigiamai veikia naujienlaiškio atidarymo rodiklį, nors naudojamas kaip atskiras žodis skaitytojams sukelia tik teigiamas emocijas. 

Nors dauguma žodžių skaitytojams sukuria teigiamas emocijas, tačiau juos nurodant naujienlaiškio temoje  nebutinai sulauksite tokio pat gero rezultato. Naujienlaiškių atidarymo rodiklis yra įtakojamas ir kitų veiksnių pvz. priklauso nuo siuntimo dažnumo, paros laiko, savaitės dienos ir pan. Šie žodžiai gali įkvėpti  Jus kuriant naujienlaiškio temas, tačiau ar jie tikrai tinkamiausi priklauso nuo Jūsų auditorijos, kurią pažįstate tik Jūs.

Taigi, tik tinkamai parinkti žodžiai nustebins naujienlaiškių skaitytoją, o pastariejį pagerins naujienlaiškio atidarymo rodiklį.

Parengė Irena

Atgal į blogą